Fiskulet 2018

23. září 2018 v 14:01 | L. |  Činnost klubu
Náš klub byl před prázdninami osloven panem Radimem Maříkem, jestli bychom se nechtěli zúčastnit festivalu nezávislých a amatérských filmů Fiskulet a předvést zde několik filmů v bloku "To nejlepší z Vrážské kamery". Radim Mařík je hlavním organizátorem tohoto festivalu, který se koná již od roku 1993 na různých místech naší země. Letos se hlavním dějištěm stalo kulturní zařízení "Cesta" v Táboře. Název si festival získal díky místu, kde se konal jeho první ročník, což byla obec Skuheř (odtud tedy zkratka FIlmové SKuheřské LÉTo).

Festival zahrnuje jak soutěž amatérských, nezáviských, punkových a avantgardních filmů, tak několik zajímavých přednášek a workshopů a také večerní hudební produkci nezávislých kapel.
S několika našimi filmy jsme se tedy dne 8. září vypravili vstříc neznámému ve složení Zdeněk Sojka, Lucie Heroutová a Milan Štajer.
V úvodu našeho vrážského bloku jsme uvedli film Setkávání s Vráží, čímž jsme představili nejen klub, ale i obec. Dále jsme v Táboře promítli filmy, na kterých se podíleli všichni členové FVK - film Školáci a film Standa. V závěru bloku jsme ještě pustili animovaný film Morální vítěz.

Přestože v promítacím sálu vládla spíše komorní atmosféra, setkali jsme se zde se známými tvářemi. I tato skutečnost vypovídá o tom, že rybníček amatérských filmařů není příliš velký.
Po promítnutí vrážského bloku jsme ještě zhlédli přehlídku filmů Free Cinema, na kterou volně navázal Martin Čihák s přednáškou o filmovém střihu.
Výše jmenovaná část akce nás i ostatní přihlížející tak strhla, že bylo obtížné hlídat plánovaný harmonogram programu. Kdyby organizátoři akce přednášku sami neukončili, možná bychom tam seděli ještě teď. Tento čas rozhodně nebyl ztracený a odvezli jsme si z místa spoustu nových poznatků.
Na závěr ještě odkaz na program celé akce.

Organizátorům festivalu děkujeme a příští rok snad znovu nashledanou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama