A ještě jednou Vrážská kamera 2018

26. dubna 2018 v 20:39 | L. |  Vrážská kamera
V sobotu 21. dubna proběhl ve vrážské škole již osmý ročník filmové soutěže Vrážská kamera. Ten zahájil jako obvykle Zdeněk Sojka a ujal se i moderování celé akce.
Vzhledem k tomu, že se ve stejném termínu konaly ještě další zajímavé akce určené zaníceným filmovým amatérům, proběhl letošní ročník v o poznání komornějším stylu. Oproti minulému ročníku, při kterém se sešlo i třicet filmů, se letos vyklubalo pouze filmů sedmnáct.
Ceny nám již poněkolikáté vyrobil keramický kroužek Arttime z Loděnic.
Pověstný vrážský guláš a veselá neformální atmosféra celé akce přesto přilákaly i takové celebrity, jakými si troufáme nazvat pana Vačlenu, pana Kheila, pana Fořta a dlouhou cestu z Kroměříže neváhali absolvovat i pánové Ženožička a Domanský.

Porota tradičně hodnotila filmy v kategorii do tří a do patnácti minut. V porotě pro tentokrát zasedli pan Jiří Horníček z Národního filmového archivu, Ing. Vlastimil Šilhavý a pan Jaroslav Nykl.
Mimo filmů dokumentárních se v soutěži objevily i filmy hrané a animované. Také jsme viděli filmy, používající moderní digitální technologie, ale i kusy, které byly natočeny před pěknou řádkou let (Cubaroid pana Františka Soukupa z Tachova). Mezi autory se objevili zkušení tvůrci, jejichž filmy by mohly být vysílány ve veřejnoprávní televizi, ale také naprostí benjamínci (Tina Kroll se právě chystá do první třídy) a tvůrci s hendikepem (Milan Lada za AČV Medialog a tvůrčí skupinu Večernice). Paleta byla tedy velmi pestrá a všechny filmy velmi originální a zajímavé.

O polední přestávce, kdy se podával již níže zmíněný guláš, provedl pan Rehora (který se stará o Vrážské kameře o veškerou projekci a techniku a bez kterého by tato soutěž zřejmě nemohla existovat) ukázku "sabráže".

Vrážská kamera 2018 je u konce a "Pajduláci" jsou rozdáni.
Jak to celé dopadlo, o tom jsme již psali v minulém článku. Nezbývá než se těšit na další ročník.
A ještě několik fotografií, další snímky si můžete prohlédnout v GALERII této stránky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama